Facebook Hesap Onayı(mavi tik) Nasıl Yapılır?

Sosyal medya hesapları insanların gündelik yaşamlarında en fazla zaman geçirilen yerler olmuştur. Facebook‘ la başlayan daha sonra twitter ile devam eden sosyal medya akımları şimdilerde İnstagram ile popülerlik kazanmıştır. Fazla sayıda takipçi ve beğeni kazanma hırsı bir çok hesap günde 10′ dan fazla gönderi paylaşmakta ve takipçileriyle etkileşim halinde kalmaktadır. Aynı zamanda çok takipçili hesaplardan yayılan bir haber veya düşünce anında çığ gibi büyüyüp ülkede deprem etkisi yaratabilmektedir. Çok takipçili hesapların başkaların eline geçmesi ülkedeki gündemi bir anda değiştirebilme kabiliyetine sahiptir. Aynı zamanda ünlü ve tanınmış kişiler adın açılan sosyal medya hesapları büyük kitleleri harekete geçirebilmektedir. Bu durumu engellemek isteyen kişiler tarafından hayata geçirilen mavi tik yani hesap doğrulama işlemi o hesabın takip etmek istediğiniz kişiye ait olduğunu kanıtlamak için çok faydalı bir araçtır. Peki bu mavi tik nedir? Mavi tikli hesap ne demektir? mavi tik nasıl yapılır? mavi tike sahip sosyal medya adresi nasıl alınır? bu gibi soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Mavi tik yani hesap doğrulama işlemine sahip sosyal medya hesabı kişilerin gerçek sosyal medya hesabı olduğunun bir göstergesidir. Özellikle tanınmış ünlü kişilerin ve kurumsal firmaların faydalanabileceği mavi tik hesap doğrulama takipçilerin gerçekten takip etmek istedikleri hesapları bulmalarına yaramaktadır. Bütün sosyal medya sitelerinin mavi tik hesap doğrulama sistemi farklıdır. Site yöneticilerine atılan bir e posta yada bir etkileşim ile mavi tik alabilirsiniz. Facebook mavi tik hesap doğrulama işlemini nasıl yapabileceğinizi kısaca anlatmaya çalışacağım. Ayrıca twitter hesap doğrulama işleminin nasıl yapılacağını buradan bulabilirsiniz.

Öncelikle Facebook hesap doğrulama işlemini ayda bir kez yapabilirsiniz. Hesabınız onaylanmadığı sürece hemen tekrar başvuru yapamaz ve 30 gün beklemek zorunda kalırsınız. Facebook mavi tik hesap doğrulama işlemi Facebook yetkililerinin kararına bağlıdır.Siz adımları doğru bir şekilde tamamladıktan sonra Facebook yetkilileri tarafından verilecek kararı beklemek zorundasınız. Fakat yazımız içerisinde kolayca Facebook mavi tik alma ve mavi tik alma hilelerini sizlere anlatmaya çalışacağım.

Mavi tik hesap doğrulama işlemi adımları;

1) Facebook hesabınıza giriş yapın.

2)İnternet tarayıcınızın adres çubuğuna www.facebook.com/help/contact/ yazıp arama yapın.

3)Giriş sorununu bildirin yazan sayfaya geleceksiniz.

4)Sorun açıklaması yazan kısma aşağıdaki metni sizin hesabınıza uygun olacak şekilde düzenleyerek yazın.

” Sayın yetkili, (e-posta adresiniz) adresi üzerinden giriş sağladım. (@facebook hesabınızın ismi) kullanıcı adlı hesabımın doğrulanmış hesap, yani mavi tik alması hususunda yardım talep etmekteyim. Dünya genelinde milyarlarca kişinin kullandığı Facebook’ta takipçilerimin bana çok daha rahat erişebilmelerini sağlamak, sahte hesaplar üzerinden oluşabilecek mağduriyetin önüne geçebilmenin adına hesabımın onaylanmış hesap olması hususunda yardımlarınızı bekliyorum.

5)Dosyaları seç kısmına ise hesabın size ait olduğunu kanıtlamak adına kimlik fotoğrafını yada ehliyetinizin fotoğrafını yada çalıştığınız kurumdan alınan bir kimliğin fotoğrafını ekleyebilirsiniz.

6) Bu kısımları eksiksiz ve hatasız doldurduktan sonra gönder tuşuna basıp hesap onaylama işlemini tamamlamış oluyorsunuz.

Yaptığınız mavi tik hesap doğrulama işleminden sonra Facebook yetkilileri başvurunuzu inceledikten sonra uygun görülmesi halinde hesabınızı onaylayıp mavi tik verecektir. Aksi bir durumda tekrar başvuru yapmanız gerekecektir. Tekrar eden başvurunuzu 30 gün sonra yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın