Hakkımda

Merhaba, ben Tolga UĞUR. 1995 yılında Kırıkkale’de doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Ankara ‘da gördüm. Daha sonra lisans eğitimi almak için hayalimdeki meslek olan Makine Mühendisliği öğrenicisi olarak 2013 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ne kaydoldum. Lisans eğitimim boyunca hem para kazanmak hem de hobi amaçlı olarak çeşitli işler yaptım. Garsonluk, dış ticaret, e-ticaret, palyaçoluk, anketörlük, satış danışmanlığı, web sitesi tasarım ve yönetim işleri. Bu işlerin bazılarına halen devam etmekteyim. Lisans eğitimim süresince kendimi geliştirmek için çeşitli kurslara gittim. Bu kursların başında yabancı dilimi geliştirmek için gittiğim İngilizce kursu gelir. Daha sonra halk eğitim merkezlerinin açtığı katı, sıvı ve gaz yakıtlı kalorifer kursu ve bilgisayar destekli tasarım kursu gelişimim adına gittim. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra Ankara’ya geri dönüş yaparak bir firmada teknik sorumlu olarak çalışmaya başladım. Hidrolik sistemlerle ilgili işler yaptığımız firmada halen çalışmaktayım. Firmadaki görevlerim ise; teklif hazırlanması, yapılacak parçaların teknik resimlerinin çizilmesi, çalışması için gerekli hesapların yapılması, malzeme temini ve ürünün imalat sürecinin kontrollerini sağlamak.

Profesyonel çalışma hayatımdan arda kalan zamanları çeşitli projelerle ilgilenmekteyim. Web sitesi tasarımı ve içerik üretimi (buradan), çeşitli bitirme ve öğrenci projeleri yapımı (buradan), imalat sürecine hazırlanacak makinelerin teknik resimlerinin çizilmesi (buradan), özel hidrolik silindir tasarımı ve imalatı, ayrıca Youtube kanalımda (buradan) mühendislik ve teknoloji ile alakalı videolar üretmekteyim.

Öğrenmeye açık, sürekli ilerlemeye çalışan, bir şeyler üreterek çevreme ve ülkemize bir değer katmak istiyorum. Benimde iletişime geçmek için (buradan). Kısa ve öz olarak kendimi tanıtmaya çalıştım. Benimle iletişime geçerek mühendislik ve tasarım konularında sohbet edebilirsiniz. Sizi tanımaktan mutluluk duyarım.