Twitter Hesap Onayı (Mavi tik) Nasıl Yapılır?

Twitter dünyanın en büyük sosyal medya adreslerinden birisidir. İnsanların düşüncelerini paylaştığı, herhangi bir olay karşısındaki fikirlerini özgürce ifade edebildiği bir platformdur. Tabi ki bu platformu da diğer her şeyde olduğu gibi kötü amaçlı kullananlar kişiler bulunmakta. Özellikle ünlü ve tanınmış kişilerin adlarına hesaplar açarak toplulukları yanlış bilgilendiren ve bu isim sahiplerinin zan altında kaldıkları durumlar ortaya çıkmaktadır. Bu gibi durumlara karşı sosyal platformlar bir bir hesap onayı işlemini ortaya çıkarmıştır. Özellikle ünlü ve tanınmış kişiler bu adresin kendilerine ait olduğu kanıtlayarak isimlerine açılan diğer adreslerin gerçekliğinin olmadığı kanıtlamış oluyorlar. Peki bu mavi tik nasıl alınır? Kimler mavi tikli hesap alabilir? Twitter hesap onayı nasıl yapılır?Twitter mavi tik alma yolları ve mavi tik alma koşulları nelerdir? Bu ve benzeri sorularınızın cevabı yazımızda.

Mavi tikli yani hesap onayı yapılmış hesaplarda tanınmış ve ünlü büyük bir kitleyi yönlendirebilen kişiler almaktadır. Mavi tik hesap onayı yapılarak isimlerine açılan hesapların sahteliğini ve sadece bu hesabın kendilerine ait olduğunu kanıtlamaktadır. Son zamanlarda kişisel hesaplardan sonra ünlü markaların ve kurumlarında sosyal medya hesapları hesap onay işlemi yapabilmektedir. Böylece marka ve kurumların onaylı hesapları sayesinde doğru ve hızlı bilgilere erişebilmekteyiz.

Twitter Hesap Onayı ( Mavi Tik) Nasıl Yapılır?

Mavi tık alma işlemini 6 adımda gerçekleştirebilirsiniz.

1) Mavi tik almak istediğiniz twitter hesabınıza giriş yapın.

2) İnternet tarayıcınızdan ”https://support.twitter.com/articles/2017” sitesine girin.

3) Giriş yapılan hesabın onaylanmasını istiyor musunuz? yazan kutucuğu işaretleyin. Daha sonra devam edin.

4) Hesabın onay alması için telefon numaranızın twitter hesabınızda kayıtlı olması gerekmektedir. Kayıtlı değilse numaranızı hesabınıza kayıt edin. Eğer varsa istenilen kişisel sitesiniz adresini ekleyin.

5) Tanınmış kişi ve ünlü biri olduğunuzu twitter yetkililerine inandırmak için hakkınızda açılmış 5 adet yazı ve habere dair linki sitede istenilen yerlere yapıştırın.

6) Açıklama kısmına neden mavi tikli hesap onayı almak istediğinizi belirten ve 500 kelimeyi aşmayan bir yazın. Daha sonra next tuşuna basın.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda hesabınız onay alma şartlarını sağlıyorsa mavi tik ile birlikte profiliniz görülecektir. Aksi takdirde hesabınız onaylanmamış demektir.

Mavi Tik ( Hesap Onayı ) Alabilmek İçin Gerekli Şartlar

1) Telefon numaranızın twitter da kayıtlı olması

2) E-posta adresinizin twitter hesabınızda doğrulanmış olması

3) Twitter’da bulunan biyografi kısmının doldurulmuş olması

4) Profil fotoğrafınızın geçerli bir fotoğrafınız olması

5) Size ait bir internet sitesinin var olması

6) Twitlerin gizli değil herkese açık durumda olması

7) Doğum tarihinizin twitter’da kayıtlı olması

Bu şartları sağladığınız ve yukarıda anlatılan işlemleri eksiksiz yapmanız durumunda büyük bir olasılıkla mavi tik hesap onayı yapmış olursunuz. Twitter yetkilileri tarafından yapılan değerlendirmeler ile olumsuz bir durumla karşılaşıldığında hesabınız onaylanmaz.

Bir cevap yazın