PE Köpüklerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Durfoam firması yaklaşık 50 senedir varlığını sürdüren Durmazlar Holding’in güvenilir ve yüksek sorumluluk bilinciyle hareket eden yetkilileri tarafından kurulmuştur.

Durfoam firması Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük polietilen köpük üretim tesisine sahip firmalar arasında yer almaktadır.  Durfoam firması polietilen köpük üretiminde aynı tesis içerisinde hem fiziksel çapraz bağlı polietilen köpük physically cross linked polyethylene foam hem de kimyasal çapraz bağlı polietilen köpük chemically cross linked polyethylene foam üretimi yapmaktadır.

Durfoam firması Polyethylene Foam polietilen köpük üretimleriyle birçok sektörde faaliyet gösteren müşterilerine ses, ısı, nem yalıtımı ve darbeden korunma özelliklerine sahip ürünler üretmektedir.

Durfoam firması polietilen malzemeye uyguladığı çeşitli ısıl ve kimyasal işlemlerle 2 çeşit ürün haline getirmektedir.  Üretilen ürünlerden birincisi Durprox adı verilen üründür. Bu ürün fiziksel çapraz bağlı polietilen köpük fiziksel cross linked polietilen foam olarak üretilmektedir. PE foam polietilen köpük elektron demeti işleminden sonra fırınlama işlemiyle genleşme sağlanarak pürüzsüz yüzey malzemesi halinde rulo halinde üretilmektedir.

Durfoam firmasının Dursolex ismini verdiği kimyasal çapraz bağlı polietilen köpük ise polietilen köpük içerisine kimyasal çapraz bağlayıcı malzemeler eklenerek ekstrüde fırınlarında ekstrüzasyonu sonucunda elde edilmektedir. Elde edilen Dursolex isimli malzemenin en önemli özellikleri ses, ısı, nem yalıtımında ve darbelere karşı korunmalarda kullanılabilmesidir.

Durfoam firmasının üretmiş olduğu polietilen köpükler otomotiv sektöründe ses, darbe yalıtımı sağlaması için ve polietilen köpüklerin hafif, yumuşak ve dayanıklı yapıları sayesinde sürücülerin ve yolcuların yol güvenliğini ve konforunu arttırması amaçlarıyla kullanılmaktadır.

Durfoam firmasının üretmiş olduğu polietilen köpükler yapı endüstrisi içerisinde ısı, ses,  nem yalıtımını sağlayan özellikleri ve partikül halde dökülmemesi, toz yapmaması gibi ve avantajlarından dolayı inşaat sektöründe sıkça kullanılmaktadır.

Durfoam firmasının üretmiş olduğu polietilen köpüklerin diğer bir kullanım alanı bulduğu sektör ise spor ve eğlence malzeme üreten firmalardır. Bu firmalar Durfoam firmasının üretmiş olduğu polietilen köpükleri çocuk oyun alanlarında kullanılan zemin malzemelerinin üretiminde kullanmaktadır.  

Durfoam firmasının üretmiş olduğu polietilen köpükler medikal ve sağlık ürünleri üretimi yapan firmalar tarafından da kullanılmaktadır.

Polietilen köpükler üretimi yapılan sağlık ve medikal ürünlerinde bakteri ve mantar barındırmayan ve zararlı hiçbir madde içermeyen yapılarıyla tercih edilmektedir. Sağlık sektöründe üretilen malzemeler arasında yer alan boyunluk, ,dizlik gibi malzemelerin elastik, hafif, rahat ve esnek bir yapıya sahip olması için üretimlerinde polietilen köpükler kullanılmaktadır.

Durfoam firmasının üretmiş olduğu polietilen köpüklerin kullanım alanlarının neler olduğu, üretilen polietilen köpeklerinin genel özellikleri hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler  www.durfoam.com  internet adresi üzerinden Durfoam firmasının web sitesine giriş yaparak bilgi alabilirler. Durfoam firmasını web sitesi içerisinde yer alan iletişim bölümünde gerekli kişisel bilgileri doldurarak sormak istediğiniz her soruyu sorabilir ve en kısa sürede sorularınıza cevap alabilirisiniz.

Bir cevap yazın