Mitr 3’lü Renkli Silindir Mum İncelemesi

Basit bir işleve sahip olan Mitr 3’lü Renkli Silindir Mum göz sağlığını destekler.Gözler dinlenir, bu sayede uykuya geçiş kolaylaşır.

  • Ürün 3 farklı renkten üretilen silindir mumlardan oluşur.
  • Mumların uzunluğu 6 cm, genişliği ise 3 cm ölçüye sahiptir.
  • Parafin materyal kullanılarak elde edilmiştir.
  • Kokusuz olduğundan kapalı mekanlarda rahatça kullanılabilir.
  • İs yapmadığından çevredeki diğer nesneleri karartmaz.
  • Ortalama 10 – 20 saatlik kullanım ömrüne sahiptir.
  • Serin ve güneş ışığından uzak bir bölgede muhafaza edilmelidir.
  • Güvenlik önlemleri alınarak, yetişkinler tarafından kullanılmalıdır.

Mitr 3’lü Renkli Silindir Mum Nasıl Yapıldı?

Renkli silindir mum yapmak için; katı parafin, benmariye uygun kaplar, silindir kalıp ve mum fitili hazır şekilde bekletilir. Bundan sonra katı parafin yaklaşık 80 derece sıcaklığa ulaşana kadar ısıtılır. Eriyik hale gelen parafin tabaka, içine mum fitili yerleştirilen silindir kalıba dökülür ve şekil almaya bırakılır. Parafinin soğuması ve katılaşması için bir gece beklemek yeterlidir.

Bu sürenin sonunda tabakanın kıvamı kontrol edilerek, mum kalıp içerisinden çıkarılır. Silindir şekil alan mum tabakası son aşamada boya kazanına daldırılarak renklendirilir. Boyanın kurumasıyla eş zamanlı olarak ürün yakılıp kullanılmaya başlanabilir. Yapım aşamalarının tümünde güvenliğe dikkat edilmeli ve yüksek sıcaklığın yanıklara sebep olabileceği düşünülerek gerekirse koruyu ekipmandan faydalanılmalıdır.

Mum Nedir?

Binlerce yıldır hem dini hem de sıradan törenlerde kullanılan mumlar, basit birer aydınlanma aracıdır. Günümüze ulaşana kadar pek çok değişime uğrayan bu ürünler, yavaş yanabilen bir hammadde ve fitilin birleşiminden elde edilmektedir. Ürün yapımında yaygın olarak kullanılan hammaddeleri; soya, balmumu ve parafin olarak sıralamak mümkündür.

Parafin, içerik bakımından doğal kabul edilmese de kullanım bakımından oldukça avantajlı sayılır. Mitr 3’lü Renkli Silindir Mum bir parafin örneği olup; is yapmayan ve koku bırakmayan bir kullanım imkanı sunar. Mum ışığı sayesinde; stres seviyesini düşürmek, hızlıca sakinleşmek, uykuya dalmak ve daha huzurlu hissetmek mümkün olur. Bu açıdan ürün tam bir şifa kaynağı olarak kabul edilebilir.

Mitr’in en çok ziyaret edilen ve satılan ürünlerinden olan doğal taş, tütsülük, tibet kasesi kategorilerini detaylı şekilde incelemenizi öneriyoruz.

Mum Nasıl Kullanılır?

Mumların kullanımı yalnızca bir çakmak ve kibritle gerçekleşebilir. Mum fitili yanmaya başladıktan sonra altında kalan tabakayı eritir, eriyen tabakaya gömülü mum fitili açığa çıkmaya başlar ve kullanım bu şekilde devam eder. Mumların ömrünü en uzun seviyeye çekmek için bazı tavsiyeler göz önünde bulundurulmalıdır.

Buna göre, mumlar en fazla 2 – 3 saat uzunlukla yakılmalı bu süre dolunca dinlenmek üzere söndürülmelidir. Mum tabakasından yükselen fitil boyu düzenli olarak kontrol edilmeli ve fitilin 0,5 cm uzunluğu aşmamasına özen gösterilmelidir. Söndürme sırasında üfleme veya parmaklarla söndürme yapılmamalı, bunun yerine bir mum söndürücüden yararlanılmalıdır.

Mum Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mumlar ısıya dayanıklı bir yerde yakılmalı ve yanmaya devam ederken ürün bir yerden başka bir yere taşınmamalıdır. Çocuklar ve evcil hayvanlar, halihazırda yanan mumla baş başa bırakılmamalı ve ürün daima gözle kontrol edilmelidir.

Ürün alevi yanabilecek tüm nesnelerden uzak tutulmalı ve mum alevinin cereyan sebebiyle savrulması engellenmelidir. Ateşe çıplak elle temas edilmemeli, birden fazla mum yakılacaksa ürünler arasına güvenlik mesafesi bırakılmalıdır. Mum yanarken ortam terk edilmemeli ve ürün söndürmek kesinlikle unutulmamalıdır.

Bir cevap yazın