Gm 8 Single 64 GB İnceleme

Uzun süredir işlerin yoğunluğundan ve benim üşengeçliğimden dolayı yazı yayımlayamadım. Fakat bir inceleme yazısı ile şimdi karşınızdayım. Gm Single 64 GB modeli incelemesi ile uygun fiyatlı android bir telefon almak isteyenlerin hiç düşünmeden sahip olmaları gereken telefonu tüm olumlu ve olumsuz özellikleriyle sizlere tanıtmak istiyorum.

2 yıldan uzun süredir kullandığım Samsung Galaxy Note 3 telefonumun değişme zamanı geldiğinde kendime uygun fiyatlı özellikleri ve kamerası güzel bir telefon aramaya başladım. Büyük teknoloji mağazaları ve internette yaptığım araştırmalar sonucu Gm 8 Single 64 GB modelini almaya karar verdim.

Telefon fiyat-performans olarak karşılaştırıldığında tam bir kullanıcı odaklı uygun fiyatlı android cihaz. 31 mart günü Vatan Bilgisayar’ dan 1150 TL’ye aldım. Yaklaşık 1.5 aydır kullanmaktayım. Genel olarak telefondan memnunum. Sizlerden bu telefonu almak isteyen olurda internette kullanım odaklı bir inceleme bulamayanlar için bu incelemeyi yazmaya karar verdim.Telefonun teknik özelliklerini aşağıda bulabilirsiniz fakat ben teknik özelliklerden daha çok kullanıcı deneyimimi sizlere aktarmaya çalışacağım.

Öncelikle telefonda en çok hoşuma giden özellik şarjı. Gün içinde sürekli kullanmaktayım fakat şarjı 2 gün gitmektedir. Yaklaşık 1 saatte %100 doluluğa ulaşmakta. Kendi şarj aleti ile daha uzun sürede şarj olan GM 8 SİNGLE 64 GB hızlı şarj özellikli şarj aletleri ile doldurulmaya başlandığında yaklaşık 30 dakika içerisinde %100 doluluğa ulaşmaktadır.

Ön ve arka kameralarına gelecek olursak ben fazla fotoğraf çeken biri değilim. Fakat elime alıp kamerasını açtığımda çekilen fotoğraflar hoşuma gidiyor. Ön ve arka tarafta tek kamera ile fotoğraf deneyimi sunan General Mobile kamera özellikleri ve çözünürlüğü açısından bu fiyatlara en iyi kamera deneyimini sunmaktadır.

Telefon hızından bahsedecek olursak ise genel anlamda sıkıntı yaşamadım. Sürekli kullanımda herhangi bir donma yaşamadım. Sadece 1 2 kez menü geçişlerinde donma gördüm .Fakat bu donmalar çok kısa süre içerisinde geçti.

Telefonun ısınmaması hoşuma giden özelliklerinden birisi. Oyunlarda veya konuşmalarda telefonun fazla ısınmadığını hissettim. Kulaklık performansı da yüksek beklenti içinde olmayanlar için tatmin eden seviyede.

Gelelim sevmediğim özelliklerine. Ben büyük boyutlu telefon sevmediğimden ve şu an piyasada bulunan bütün telefonların büyük olmasından dolayı almak zorunda kaldığım GM 8 SİNGLE 64 GB elime büyük gelmekte. Fakat film izlerken yada oyun oynarken bu büyüklük avantaja dönüşmektedir.

Telefonun kapalı konumda iken açılması biraz yavaş olmaktadır. Yaklaşık 2 dakikada kendine gelen General Mobile’nin kapanınca açılması bir dert gerçekten.

Uygulama içerisinde gezerken sanal tuşlar bazen geç gelmektedir. Örneğin bir uygulama içerisinde gezerken geri çıkmak istersek reel tuş olmadığından dolayı sanal tuşlara mecbur kalıyoruz. Sağolsun onlarda bazen geç gelebiliyorlar.

Bir telefonun en fazla dikkat ettiğim özelliği bataryanın çıkarılabilir olmasıdır. Gm 8 Single 64 GB modelinde batarya çıkarılamıyor. İlerde yaşanılabilecek herhangi bir donma olayında telefonu yeniden başlatmak için kenarda bulunan açma kapatma tuşunun çalışmasını beklemek zorundayız.

Şu ana kadar yaşadığım kullanıcı deneyimi ile GM 8 SİNGLE 64 GB modeli benden fiyat-performans olarak 10 üzerinden 7 aldı. Bu fiyat aralığına alınabilecek en iyi telefon diyebilirim. Bir sonraki inceleme de görüşmek üzere. Beni okuduğunuz için teşekkür ederim.

 

General Mobile GM 8 (64 GB)

Karşılaştır

5.7 İnç

Ekran Boyutu

64 GB

Dahili Depolama

4 GB

Bellek (RAM)

3075 mAh

Batarya Kapasitesi

Tek Hat

Hat Sayısı

Var

4.5G Desteği

1.4 GHz

CPU Frekansı

8 Çekirdek

CPU Çekirdeği

60puan

General Mobile GM 8 (64 GB) Özellikleri

EKRAN

BATARYA

KAMERA

TEMEL DONANIM

TASARIM

AĞ BAĞLANTILARI

İŞLETİM SİSTEMİ

KABLOSUZ BAĞLANTILAR

ÇOKLU ORTAM

  • RadyoVar
  • Hoparlör ÖzellikleriMono
  • Ses Çıkışı5 mm

ÖZELLİKLER

DİĞER BAĞLANTILAR

TEMEL BİLGİLER

  • Çıkış Yılı2018
  • Duyurulma Tarihi2018, Şubat
  • Çıkış Tarihi2018, Şubat

 

 

 

Bir cevap yazın