Askeri Tekstil Sektörü

Dünyadaki askeri tekstil sektörünün yıllık iş hacmi milyar dolarlarla ifade edilen boyutlara ulaşıyor. Ordu personellerinin yanı sıra polis ve diğer güvenlik-asayiş birimleri, itfaiyeler ve personeli, medikal kurumlar ve diğer bazı kamu hizmeti sağlayan kurumlar için üretilen kıyafetler de bu sektörün iş tanımının içinde yer alıyor. Dolayısıyla dünya nüfusunun çeyreğini içine alan bir iş alanından bahsediyoruz.

Yıllık dış ticaret açığı 50 milyar doların üzerinde bulunan ülkemizdeki firmaların dünyanın önde gelen şirketleri arasında bulunduğu tekstil sektörü; dış ticaret açığını kapatmamıza yardımcı olabilecek sektörlerin başında geliyor. Konumuz olan askeri tekstil sektörü de bu alandaki en önemli başlıklardan birisi olarak gösterilebilir.

Peki, askeri tekstil sektöründe ne durumdayız? Bunu anlamak için ihracat odaklı çalışan Raff Military Textile firmasının geçmişine ve bu günkü faaliyetlerine göz atalım.

Raff Military Textile

Kuruluşu neredeyse yarım asır önceye dayanan firma ihracat odaklı çalışma sistemi ile dikkat çekiyor. Ülkemizde de tercih edilen Raff Military Textile ürünleri; ağırlıklı olarak Türki Cumhuriyetler, Balkan ülkeleri, Ortadoğu ülkeleri ve Afrika ülkeleri gibi ülkeler olmak üzere dünyanın birçok ülkesine ihraç ediliyor ve kullanılıyor. Firmanın hedeflediği yeni bölge ise Latin Amerika ülkeleri olarak açıklandı.

Firmanın ürünleri arasında asker kıyafeti, asker botu, askeri üniforma, askeri aksesuarlar, polis kıyafetleri ve aksesuarları, kurumsal kıyafetler (medikal kıyafetler, itfaiyeci kıyafetleri, iş elbiseleri vb.) ve aksesuarlar bulunuyor. Dolayısıyla dünyada yaşayan tüm nüfus hesaba katıldığında, yeryüzünde yaşayan insanların yaklaşık 4’te 1’ini istihdam eden kurumları hedefleyen bir şirket olduğu söylenebiliyor.

Kalite ve yönetim sistemlerini güncel gelişmelere bağlı olarak sürekli yenileyen Raff Military Textile, ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemi belgesine sahip bulunuyor.  ISO 10002:2014 müşteri memnuniyeti sertifikasına ise müşterilerle olan ilişkilerine verdiği önemi ve işini çok ciddiye alan bir firma olduğunu kanıtlıyor.

Askeri malzemeleri ve diğer kurumsal kıyafetleri ya da aksesuarları üretirken teknolojik gelişmeleri sürekli takip eden firma, nano teknoloji gibi yeni ve gelişen yöntemlerden üretim süreçlerinde yararlanmayı ihmal etmiyor.

Sonuç olarak; askeri malzemeler ve askeri kıyafetler söz konusu olduğunda dünyanın ilk akla gelen firmaları arasında yer almayı başaran firma, Türk ekonomisine yaptığı katkıyı artırmak isteyen firmalara mükemmel bir örnek teşkil ediyor. Raff Military Textile şirketinin ve onu takip eden firmaların Türk ekonomisine ve Savunma Sanayi’ne yaptığı katkıların daha da artmasını temenni ederiz. Asker malzemeleri hakkında bilgi almak için: www.raff.com.tr web sayfasını şimdi ziyaret edin!

 

 

Bir cevap yazın