Kombi Ve Klima Bakımı

Kışın kapıya dayandığı zamanları yaşamaya başladık. Yaz aylarının sıcaklığı geçmiş bulunmakta havalar soğumaya başladı ilerleyen zamanlarda daha da soğuyacak. Evlerimizde yada işyerlerimizde üşüyüp hasta olmamak için kombilerimizi yada klimalarımızı açmaya başladık. Uzun zamandır çalışmayan yada az çalışan cihazlar yaklaşık 3 4 ay sürekli çalışır vaziyette olup çalışmaları hayati önem taşıyacaktır. En ufak bir arıza durumunda üşüyüp hastalanma ihtimalimiz çok yüksektir. Bu yüzden bu cihazları sürekli çalışır  hale getirmeden önce bakımlarını tam olarak yaptırmamız ileride yaşayacağımız sorunları en aza indirmemize sağlığımıza ve cebimize olan faydayı sağlamaktadır.

Kış aylarında en çok ihtiyacımız olan şey kombimizin sürekli çalışır konumda olması ve yaşam alanımızın ortalama oda sıcaklığında kalmasını sağlamaktır. Peki uzun zaman tam verimiyle çalışmayan kombimizi yada klimamızı sürekli çalışır duruma getirmeden önce neler yapmalıyız?

Tesisat içerisinde zamanla oluşan ve sıcaklığa doğrudan zararı olan tortuları cihaz içerisinden uzaklaştırmalıyız.Bunu izmir petek temizliği yaptırarak sağlayabiliriz. Kombimizin sıcak su gidiş hattından bir cihaz yardımıyla ilaçlı su gönderilmektedir. Bu su tüm tesisatı dolaşarak tekrar soğuk su dönüş hattından dışarı çıkmaktadır. Tesisat içerisinde bu ilaçlı su içeride kalıntı şeklinde duran tortuları sökerek dışarı atar petekler üzerinde düzenli bir sıcaklık dağılımı oluşmasını sağlamaktadır. Daha sonra kombinizi yetkili servis tarafından tüm bakım ve onarımları yapılmalıdır. Böylelikle izmir kombi servisi tarafından kombimiz kış aylarına tam olarak hazır girmiş olmaktadır. Bakımları yapılmış kombi düzenli olarak çalışır. Üşüyüp hasta olmamızı engeller ve cebimizdeki paranın ısınamadan uçup gitmesini engeller.Bakımsız kombilerin kış aylarında bize çıkardığı maliyet bakım masraflarının yanında çok çok ileri düzeydedir. Bunu unutmayarak her yıl düzenli olarak kombi ve klima bakımlarımızı yaptıralım.Aynı şekilde yaz aylarında çoğunlukla kullanılan ve kış aylarında pek kullandığımız klimalarımız içinde izmir klima servisi ile tüm bakımlarını yaptırmalıyız.

Bakımlarımızı yetkili servislere yaptırmaya özen göstermeliyiz. Böylelikle oluşarak herhangi bir sorunda hem karşımıza bir muhatap hem de sorunu çözecek emin bir el bulmamız daha kolay olur.

Bir cevap yazın