Hayatımdaki Gelişmeler 3

                Merhaba bu yazımda sizlere “Hayatımdaki Gelişmeler” adlı yazı serimin 3. bölümünü yazıya alacağım.Bu seriyi gerçekten çok beğendim. İlerde bir gün bu yazıları okuyup geçmişim hakkındaki anıları göz önüme getirmeyi hedefliyorum. Eskiden günlük tutmak vardı. Akşamları yatmadan önce gün içerisinde başınıza gelen olayları bir deftere not alırdınız bu defter sizin için gerçekten gizli kalması gereken bazı olayları bile barındırırdı. Odanızın en gizli kösesine saklardınız. Şimdiki dönemde günlük tutma olayları bitti. İnsanlar artık günlük yaşamlarını video olarak kayıt altına almaktadır. Ben küçükken hiç düzenli olarak günlük tutma alışkanlığı kazanamadım. Şimdi ise en azından aylık olarak bu yazı serisini hazırlamak istiyorum. 30 Mayıs 2021 tarihinde bu yazıyı bilgisayarımdan hazırlamaktayım. Bitirmek üzere olduğumuz Mayıs ayında hayatımdaki gelişmeleri sizlere özet geçeyim.

Öncelikle bir önceki yazımda sizlere kripto para borsasında işlem yapmaya başladığımı söylemiştim. Bu ayda borsa üzerinde oynanan bazı oyunlarla beraber bir miktar para kaybettim. Çok olmamakla beraber hiç de az bir miktar değil. Ama bir şekilde kaybettiğim parayı geri kazanmanın bir yolunu bulacağım.

2014 yılında üniversitenin ilk senesini bitirdiğimde bir laptop almıştım. Bilgisayarımın markası Lenovo Z 710. İlk aldığım zamanlar gerçekten çok iyi bir durumdaydı. Fakat son zamanlarda yavaşlamaya başladı. Benim neredeyse her işimi yaptığım bilgisayarımın yavaşlaması gerçekten beni zor durumlara sokmaya başladı. Çizimlerim, bazı projelerim ve hayatta yaptığım her şey bu bilgisayar içerisinde  yer alıyor. Bana da gerçekten para kazandırmaya devam eden bilgisayarı hiç değiştirme taraftarı değilim. Bunun en büyük nedeni artan kurlarla beraber benim kesinlikle yeni bir bilgisayar alma bütçemin olmaması. Bunun için bende bir bilgisayarcıya gidip gerekli bakımlarını yaptırıp bir de SSD  alarak biraz olsun beni idare etmesini sağlayacağım. Bununda gelişmelerini size buradan yazarım.

Youtube kanalım benim için iyi izlenmelere ulaştı. Şimdilik çok niş bir alan olan Tasarım programlarının kullanımlarını anlattığım videolar yüklemekteyim. Ama bu ay içerisinde günlük hayatımı paylaştığım ve diğer bir çok kategoride videolar çekip kanalda yayımlayacağım.

Udemy üzerinden Solidcam eğitim seti alıp bitirmeyi başardım. Bu ay içerisinde ise kendimi SolidCAM ile geliştirmeye devam ettim. Bende benim gibi olan kendi kendine öğrenmeyi seven kişiler için bir SolidCAM Torna eğitimi hazırlamaya başladım. Sıfırdan başlayıp CNC makinelere CAM yapabileceğiniz şekilde gerçekten hiç bilmeyenlerin bile yapabileceği bir set hazırlamaya çalışacağım. Bunun da duyurusunu gerek Youtube kanalımdan gerekse Blogumdan duyururum.

Son zamanlarda ise aklımı kurcalayan bir dil meselesi var. Üniversite son sınıfta kursa gidip çat pat öğrendiğim ve kendimi idare ettiğim İngilizce yi unutmak üzereyim. Kullanmaya kullanmaya beynim silmeye başlamış. Yeniden kitap ve eğitim setlerini incelemeye başladım. Pandemi sonrasında yapacağım yurt dışı gezilerimde ihtiyacım olacak.

Bu aylık da bu kadar diyelim. Önümüzdeki Haziran ayı bize neler getirecek bakalım. Beni okuduğunuz için teşekkür ederim.     

Bir cevap yazın