Aracınızın Kışlık Bakımı

 Arabalarımız günümüzün belirli kısmını içinde geçirdiğimiz, kimimizin evi kimimizin işi ve kimileri için hobi aracı olarak ülkemizde çok ayrı bir yerde bulundurmamız gereken ulaşım araçlarıdır.Bizim için bu kadar önemli olan araçlarımız da insanlar gibi belirli bir zamanlarda doktora gitmesi aksayan yerleri düzeltilmesi veya bozulmadan bakım yapılması gerekir.Özellikle kış aylarını yolda geçirmek yaz dönemlerine göre çok zordur.Hava koşulları ulaşım sağlamamızı zorlaştırmaktadır.Peki kötü hava şartlarına araçlarımızı nasıl hazırlarız?

1)Yere kar ve yağmur değmeden iyi bir fren performansı için fren ve balata kontrollerinizi yaptırın.

2)Akünüzün doluluk oranını kontrol ederek gerekirse yenisi ile değiştirin.

3)Aracınıza mutlaka antifriz koyun.

4)Farlarınızı ve aracınızda bulunana bulunan aydınlatma sistemlerini kontrol ettirin.

5)Silecekleriniz bu dönemlerde en çok kullanacağınız araç parçanız.Mutlaka kontrol ettirdikten sonra yollara çıkın.

6)Yaşadığınız yer de hava sıcaklığı 7 derecenin altına düşüyorsa mutlaka kışlık lastik taktın eğer 7 derenin altına pek düşmüyorsa mevsimlik lastik kullanabilirsiniz.

7)Aracınızda mümkünse zincir, çekme halatı ve takoz bulundurun.

8)Klima gazı ve kontrollerini kesinlikle yaptırmalısınız.Soğuk hava şartlarında aracınızın içinde üşümek istemiyorsanız klima kontrollerini zamanında yaptırmalısınız.

4 teker üstünde can taşıdığınızı unutmayarak, trafik kurallarına uyarak yollara çıkın.Aracınızın bakımlarını zamanında yaptırın.Beni okuduğunuz için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın