Su Tesisatı Arızaları Nelerdir?

Su tesisatı, su kullanımı yapılan her yerde bazı sorunların ortaya çıkması halinde su kaçağı su kaçağı tespiti yapılacaksa kesinlikle gerekli görülmektedir. Evlerin, işyerlerinin, inşaat alanlarının su ile ilgili olarak tüm ihtiyaçlarını göz önüne alınarak en doğru müdahale ile sorunlar halledilmektedir. Birçok sayıda arıza meydana gelebilmekte ve bunların çözümü için en profesyonel ekip ile çalışılması gerekir. Sorunun bir kez halledilmesi ile de tekrar masraf yapılması gerekmemektedir.

  1. Boruların Deformasyonu

Her şeyde olabileceği gibi su tesisat borularında da kullanıma bağlı olarak eskimeler olabilir. Borular zaman geçtikçe çürümeye başlar ve yenilenmesi gerekir. Tesisat sistemi kullanılmayacak kadar deforme olmuşsa bunların yenilenmesi önemlidir. Çünkü sızıntı ve akıntılar olabileceğinden müdahale gerekir.

  • Ek Yerlerin Deforme Olması

Boruların birleştirilmesinde bazı yardımcı malzemeler bulunmakta ve bu malzemeler de zamanla arızalanmaktadır. Bu arızalar su tesisatında problemlere neden olur. Bu yüzden sorunlar ilerlemeden deforme olan yerlerin arızaları giderilir.

  • Malzeme Hatası

Tesisat sistemi aşamasından birden çok sayıda malzeme kullanılır. Bu malzemelerin her birinin görevi ve de farklı özellikleri vardır. Demir olan malzemeler daha dayanıklı olurken plastik malzemeler daha çabuk eskiyebilmektedir. Bu yüzden de en iyi malzemeden yana tercih yapılması gerekir. İlerleyen dönemlerde su tesisatında sorunlar yaşanmaması için malzeme seçimi önemlidir.

  • Kireçlenme

Yeterince arıtılmayan suyun içinde bol miktarda kireç bulunur. Bu kireç ne kadar çok olursa o kadar borulara zarar verilir. Hatta lavaboları tıkayıp sorun yaşanmasına da neden olur. Bu durumlarda da lavabo açma işlemleri uygulanır.

  • Üretim Hataları

Tesisat sisteminde kullanılan yanlış malzemeler sonucunda üretim hataları meydana gelir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte üretim aşamaları sorunsuz şekilde ilerlese de hatalı parçalar yüzünden sorun oluşabilir.

Tesisat sisteminin en önemli problemlerden biri olan üretim hatalarının giderilmesi için su tesisatçısına ihtiyaç vardır. En karanlık yerlerde dahi olan su tesisatı sorunlarının giderilmesi amacıyla kameralı su tesisatçısı işlev görmektedir. Bu sayede su tesisatındaki sorunlar hemen görünerek arızanın su tesisatçıları tarafından giderilmesi amaçlanır.

Bir cevap yazın