Blush Şarap 2022 Fiyatları

Blush şarap çeşitleri açık rengi ve içimiyle en popüler şaraplardan bir tanesidir. Sevdiklerinizle özel zamanlar geçirmek isterseniz bu şarap çeşidinden yararlanabilirsiniz.

Blush şarap ile rose şarap birbirileriyle benzerdir. Şarap çok eski tarihiyle öne çıkan içkilerden bir tanesidir. Tadı ve rengiyle şaraplar insanları kendisine çekiyor. Her masada kendisine yer bulmayı başaran şaraplar üzüm kullanılarak elde edilir. Şaraplar her meyveyle yapılabilir. Ancak genel olarak üzüm tercih edilir. Üzüm, şarabın uzun süre dayanmasını ve tadının özel olmasına yardımcı olur. Doğru asit ve şeker dengesi üzümle sağlanır. Şarapların her biri lezzeti ve kıvamıyla farklı türlere ayrılır.

Blush şarapları da bunlardan bir tanesidir. Zinfandel üzümlerinin bekletmeden sıkılmasından dolayı ortaya çıkan bu içkiye ilk olarak ‘Beyaz Zinfandel’ adı verilir. Amerikalı üreticiler Cabernet Sauvignon üzümünden beyaz şarap yapmak isterken yanlışlıkla pembe tonlarında bir içki ortaya çıkarırlar. Bu içkiye ‘Blush’ adını verirler.

Blush şarapların rengi açık pembedir. Blush şarap yaparken iki farklı yöntem tercih edilir. Blush şaraplar, siyah üzümden elde edilir. Üzümün kabuklarıyla birlikte daha az bekletilmesi bu renge ulaşmasını sağlar. Tatları kırmızı şarap kadar yoğun olmaz.

Rose Ve Blush Şarap Benzer Mi?

Blush şarap bir Roze şarabın alt türlerinden bir tanesidir. Roze şaraplar üretim teknikleri veya kullanılan meyvelerden dolayı farklı türlere ayrılır. Roze ile Blush arasında çok ciddi bir renk farkı bulunmamaktadır. Blush şaraplar Roze şaraplara göre daha açık tenlidir. Blush şaraplar üzüm kabuklarıyla daha az temas halinde bulunması nedeniyle bu renge sahip olur. Blush şaraplar özellikle parlak ışıkta göz alıcı renge sahip olur.

Roze veya Blush şarap için yıllanmışlık önemli kriterlerden bir tanesi değildir. Yeni üretilmiş bu şaraplar ferah aromasıyla öne çıkar. Bu şaraplarda dilediğiniz kadehi kullanabilirsiniz. Roze şaraplarda ağız kısmı diğer kadehlere göre daha küçük yapıya sahiptir. Bunun nedeni aromanın daha iyi bir şekilde alınmasıdır. Şarap literatüründe blush kelimesi kullanılmamaktadır. Roze şarap kategorisi altında satışını sürdürmektedir. Blush şarap çeşitlerinde kaliteli markaları bu adres üzerinde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın