İnstagram’dan Satış Yapmak

Paranın bulunuşundan bu yana insanlar çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için alışveriş yapmaktadır.Bu alışveriş işlemi yıllar boyunca çeşitli hallerde varlığını sürdürmüştür.İnternetin yaygınlaşmasından sonra çeşitli e-ticaret siteleri üzerinden yapılan alışveriş şimdilerde ise daha çok mobil ortamdan özellikle İnstagram’dan yapılmaktadır.Ülkemizde çok büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan İnstagram işletmeler için büyük bir gelir kapısı haline gelmiştir.Her ihtiyacı karşılamaya yönelik açılan hesaplar kullanıcılara çeşitli sürprizlerle mağazalara gitmeden istediğiniz bir ürüne sahip olmayı sağlamaktadır.Peki bu tren kaçtı mı demeliyiz?Yoksa hemen bir hesap açarak ürünlerimizi satarak gelir elde etmeye başlayabilir miyiz?Bende hiçbir şeyde tren kaçmamıştır.Elbet bir yolu vardır ibreyi kendimize döndürmek için.Peki nasıl yapacağız?

1)Öncelikle hangi alanda satış yapacağınızı belirleyin.

2)Kendinize göze hoş gelen bir logo bulup profil resmi yapmalısınız.

3)İnstagram’da bir hesap açarak satış yapacağınız ürünleri açıklamalarıyla birlikte yayınlamalıyız.

4)İlk başta hesabınızı kimse takip etmeyecektir.Yakın arkadaş çevremizi veya potansiyel müşterileri takip ederek onların da sizi fark etmesini sağlamalıyız.

5)İyi bir kargo firmasıyla anlaşıp ürünlerinizin gönderimini sağlayabililrsiniz.

6)Güvenli ödeme herkes için en önemli etkendir.Bunun için havale yada internette hizmet veren link üzerinden kredi kartıyla ödemeye imkan sunan uygulamaları ilk başta kullanmanızda fayda var.

7)Birkaç satış yaptıktan sonra İnstagram üzerinden reklam vererek hesabınızın tanıtılmasında ve ürünleriniz daha çok kişi tarafından görünmesini sağlayabilirsiniz.Daha sonraları ise belirli periyotlarda reklam vererek tanınırlığınızı artırabilirsiniz.

8)Kullanıcı sayısı artık belirli bir düzeye ulaştığı zaman çeşitli toptancılarla anlaşarak daha fazla ürün çeşidine sahip olabilirsiniz.

9)Satış için güven ve memnuniyetin önemli bir kural olduğunu unutmayarak işinizi daha fazla büyütebilirsiniz.

Bu yazımda sizlere genel hatlarıyla İnstagram üzerinden satış yapmayı anlatmaya çalıştım.Umarım bir fikir verebilmişimdir. Beni okuduğunuz için teşekkür ederim.

 

 

 

Bir cevap yazın