Hayatımdaki Gelişmeler 1

             Merhaba, bugün sitemde yeni bir yazı serisine başlıyorum. Hayatımdaki gelişmeleri anlatacağım bir nevi günlük tarzı bir şey yapacağım. Fakat seriyi ayda bir yayımlamayı düşünüyorum. Böylece ileride hem bana da bir anı kalacaktır hem de beni tanımak isteyenlere özel bir fırsat verecektir. Yalnız bu yazı serisini okumadan önce Hakkımda kısmını okumanız size bir özet gibi olacaktır.

Öncelikle yeni yıl ile birlikte yeni bir işe başladığımı daha önceki yazılarımda anlatmıştım. Yaklaşık 2. ayın sonuna geldiğimizde yeni işimde baya bir yol aldığımı söylemek istiyorum. İşin ilerleyişine alıştım. Kendi düzenimi kurdum ve çalışma ortamına alıştım. Eski işimden daha mutlu bir şekilde çalışma hayatımı sürdürmekteyim. Maddi ve manevi anlamda eskisinden daha iyiyim.

Yaptığım ek işlere gelirsek, dönemsel olarak değişkenlik gösteren ek işlerim gene artıp azalma eğilimini birden girebiliyor. O dönem canım ne yapmak isterse onu yapıp para kazanmaya çalışıyorum. 3 boyutlu yazıcım ile birlikte küçük işler almaya başladım. Bir yandan tasarım yapıp bir yandan da baskı almak benim için çok iyi oldu. Başka bir ek iş olarak su satmaya başladım. Toptancıdan uygun fiyatlı su alıp isteyen kişilere toplu bir şekilde su satıyorum. Daha büyütmem gereken bir iş olarak düşünüyorum bu işi. Çünkü artan çevre felaketleri ile birlikte kirlenen şebeke suyu yerini hazır sulara bıraktı. Hazır su işinde daha başka fırsatlar olduğunu gördüm fakat şimdilik bir adım atmadım. İlerleyen dönemde bu alanda da bir atılım yapayı düşünüyorum.

Evde olabildiğince kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Alanımda en iyi mühendis olma hedefimi gerçekleştirmek için gerçekten çok fazla çalışıyorum. Akşama kadar iş yerinde, akşam ise evde yatana kadar her fırsatta bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Son olarak CNC tezgah kursunu alıyorum ve Solidcam öğreniyorum. Solidcam ile birlikte kendi tasarladığım parçaları Cnc tezgahlarda işleme yeteneğine ulaşacağım. Henüz yolun başında sayılsam da çok hızlı mesafe kat edebiliyorum. 1- 2 aya kadar tezgahlara CAM yapabileceğimi düşünüyorum. Bunun haberini burada yazarım zaten. Ayrıca az az İngilizce çalışıyorum. Yabancı dilin önemini artık geçtiğimizi düşünüyorum. Dünyaya açılmak için İngilizce kesinlikle şart. Bunu çok iyi biliyorum ve de bunun için çalışıyorum.

Şimdilik anlatmak istediklerim bunlar. Önümüzdeki ay daha fazla ve zengin içeriklerle bu yazı serimi yayımlayacağım. Beni okuduğunuz için teşekkür ederim.  

Bir cevap yazın