Bilişim ve İnternet Davalarında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çare Hukuk Bürosu 2017 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Avukat Ömer Sefa Canata tarafından kurulmuştur. Çare Hukuk Bürosu müvekkillerine özel hukuk hizmetleri sunmaktadır.

Bilişim hukuku internet kaynaklı ortaya çıkan hukuksal durumlara yönelik çözümler sunmaktadır. Bilişim hukukunun konuları arasında internet, veri koruma, telif hakkı, güvenlik gibi konular yer almaktadır.

Çare Hukuk Bürosu olarak bilişim konularıyla alakalı sosyal medya, siber güvenlik, internet üzerinden yapılan alışverişler, patent hakları gibi konularda uzman Bursa bilişim avukatı kadrosuyla hizmet vermektedir.

Çare Hukuk Bürosu bilişim hukuku alanında internet üzerinden işlenen bilişim suçlarıyla ilgili ve bu suçların yargılanma süreçleriyle ilgili hizmet almak isteyen kişilere de avukatlık hizmetleri sunmaktadır. Çare Hukuk Bürosu bünyesinde yer alan bilişim avukatları bilişim hukuku alanında uzman ve değişen güncel yasa ve yönetmelikleri sürekli takip etmektedir.

Çare Hukuk Bürosu bilişim avukatları patent ve ticari markalara yönelik yasal uyarıların yazılması, veri koruma ve gizlilik politikalarına uygun internet siteleri için hukuksal metinlerin oluşturulmasında, başvuran müvekkillere yönelik internetteki hukuki anlaşmazlıkların çözülmesinde hizmetler sunmaktadır.

Çare Hukuk Bürosu aile hukuku alanında da müvekkillerine yönelik özel hukuk hizmetleri sunmaktadır. Çare Hukuk Bürosu aile hukuku alanında çocuk velayeti, çocukların bakımı evlilik, boşanma, aile bireyleri arasındaki hukuksal ilişkiler gibi konularda uzman avukatlık hizmeti vermektedir. Çare Hukuk Bürosu evliliğin yasal süreçlerinden biri olan boşanma ile ilgili başvuran müvekkillerine yönelik Bursa boşanma avukatı uzman ekibiyle boşanma sürecinin her aşamasında hukuksal anlamda yasal çözümler sunmaktadır.

Çare Hukuk Bürosu boşanma avukatları boşanma sürecinde müvekkillerine boşanma nedenleri, boşanma işlemleri, çocukların velayeti ve bakımı gibi konularda destekler sunmaktadır. Boşanma hukuku geniş bir alana sahip olmakla birlikte genel olarak evlilik öncesi yapılan sözleşmeler, evliliklerin getirmiş olduğu mali yükümlülükler,  boşanma sonrası çocukların maddi destekleri gibi konuları da kapsamaktadır.

Çare Hukuk Bürosunun hizmet verdiği bir diğer hukuk alanı ise ceza hukukudur. Bursa ceza avukatı uzman ekibiyle müvekkillerine ceza hukuku alanına giren konularda hizmet vermektedir. Ceza hukuku iki ana suç kategorisinde incelenmektedir. Bu kategori cürümler ve suçlular olarak ayrılmaktadır.

Ceza avukatları ceza hukuku konuları kapsamında suç işleyen kişilerin yargılandığı davalar sürecinde onların yasal haklarını bilerek korunmasını sağlamaya yönelik hukuksal hizmetler vermektedir. Ceza hukuku alanını giren konular içerisinde sadece suç işleyen kişilerin cezalandırılması değil cezalandırma yolları da belirlenmektedir.

Ceza hukuku suç işleyen kişilerin işledikleri suçlarla orantılı olarak cezalandırma yolları belirlenmektedir. Cezalandırma yolları arasında hapis cezası, para cezası, adli para cezası, sosyal cezalar yer almaktadır.

Çare Hukuk Bürosunun uzman avukatlarından hizmet almak isterseniz www.carehukuk.com.tr internet sitesi üzerinden web sitesine giriş yaparak verilen avukatlık hizmetleri ve iletişim bilgileriyle ilgili bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın