7x7cm Mitr Turuncu Silindir Mumun Ne Özelliği Var?

Ruhsal iyileşme üzerinde etkisi büyüktür. 7×7 cm Mitr Turuncu Silindir Mum hayal kırıklığını aşabilir, olumlu düşüncelere yönelebilirsiniz.

  • Silindir mum ölçüsü 7×7 cm şeklindedir.
  • Parafin hammadde kullanılarak üretilmiştir.
  • İs yapmaz ve kokusuz bir kullanıma sahiptir.
  • Mum fitili olarak pamuk materyal seçilmiştir.
  • 10 ile 20 saat arasında kullanım ömrü bulunmaktadır.
  • Yetişkin ve yetişkin gözetiminde kullanım için uygundur.
  • Serin, güneş ışığından uzak ve kuru bir alanda muhafaza edilmelidir.

7x7cm Mitr Turuncu Silindir Mum Nasıl Yapıldı?

7×7 Mitr Turuncu Silindir Mum, ev ortamında benmari tekniğinden faydalanılarak üretilebilir. Bunun için ihtiyaç duyulan malzemeler; ısıya dayanımlı kaplar, parafin tabaka, mum kalıbı ve mum fitili şeklindedir. Yapım işlemine ısıya dayanıklı kaplardan geniş olana sıcak su konulması ve su üzerine küçük olan kabın yerleştirilmesiyle başlanır.

Su üstündeki kabın içine parafin tabaka konularak erimeye bırakılır. Bu esnada karıştırma yapılarak pürüzsüz bir kıvam elde edilir.

Eritme ve karıştırma işlemi, tabaka 80 dereceye ulaşıncaya kadar devam ettirilir. Bununla eş zamanlı olarak, silindir mum kalıbı içine pamuk mum fitili yerleştirilir. Akışkan kıvam alan mum, bu kalıp içerisinde dökülür ve soğumaya bırakılır. Tabakanın soğuması ve şekil alması yaklaşık bir gün sürer. Bundan sonra ürün kalıptan ayrılır ve boya havuzuna daldırılarak, kullanıcının istediği renge boyanır.

Mitr’in çok sevilen ürünlerinden olan Tibet kasesi, mum, uçucu yağ ürün kategorilerine göz atmayı unutmayınız.

Mum Nedir?

Binlerce yıllık kullanım geçmişine sahip olan mumlar, basit birer aydınlanma aracı olarak insan yaşamına dahil edilmiştir. Bundan sonra hem dini hem de din dışı törenlerde yoğun olarak kullanılmış, elektriğin icadıyla da ilgisini kaybetmeye başlamıştır.

Ancak yakın dönemde mumlara olan ilgi tekrar artmaya başlamış ve bu araçlar farklı amaçlarla kullanılmaya başlamıştır. Buna göre mumlar artık birer meditasyon aracı olarak kabul edilmektedir.

Mum Nasıl Kullanılır?

Mum kullanımı için gereken tek araç çakmak veya kibrittir. Silindir pamuk mum fitili bu araçlarla yakıldığı andan itibaren mum alevi ortaya çıkar ve hafif bir ışık yaymaya başlar.

Mumların yakılması oldukça basit ve pratiktir. Buna karşın bu ürünlerin kullanımı sırasında bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Kullanım tavsiyelerine uymak, ürünlerin kullanım ömrünü uzatmak açısından olmazsa olmaz kabul edilir.

Mum fitili, söndürücü ve saklama alanı, her türlü mum çeşidinin yanma süresi üzerinde doğrudan etkilidir. Uzayan mum fitillerini düzenli olarak kesmek yanma havuzunun şeklini korur ve temiz bir alev oluşmasını sağlar. Söndürücüden yararlanmak da buna benzer biçimde, mum tabakasının en efektif şekilde kullanılmasına yardım eder.

Yumuşak mum tabakaları daha kolay eridiği için yanma süresini kısaltır. Bu durumu engellemek için de, kullanımı tamamlanan ürünleri serin ve kuru bir alanda saklamak gerekir.

Mum Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mumlar, devrilmeye karşı korunaklı ve sabit alanlarda yakılması gereken araçlardır. Herhangi bir düşme durumunda mum alevi çevredeki nesnelerle etkileşime girebilir, onları tutuşturabilir ya da yangına sebep olabilir. Çocuklar ve evcil hayvanlar mumların devrilmesi noktasında riskli faktörlerdir.

Dolayısıyla çocuk ve hayvanların mum ile tek başına bırakılmaması gerekir. Mum alevine elle dokunmak fiziksel zarar görmeye sebep olur. Bu noktada dikkatli olunmalı ve yanmaya devam eden ürünler kesinlikle elde bir yerden bir yere taşınmamalıdır.

7x7cm Mitr Turuncu Silindir Mumun Ne Özelliği Var?

Bir cevap yazın