Aynı Telefondan 2 WhatsApp Nasıl Kullanılır?

Dünyanın geldiği bu noktada görüyoruz ki iletişim insanlar için en büyük öneme sahip yetenek. Salgın hastalıklarla uğraştığımız bu dönemde artan iletişim isteği insanları çok farklı iletişim araçlarını aktif olarak kullanmaya itiyor. Gerek görüntülü gerekse sesli iletişim kurarak yalnızlığımıza bir ortak bulmaya çalışıyoruz. WhatApp eskisinden daha büyük bir öneme sahip olmaya başladı. Gerek işimiz için gerekse gündelik yaşantımızda diğer kişilerle iletişim sağlayabilmek için WhatsApp ı daha fazla kullanmak durumunda kalıyoruz. Bu yazımda sizlere aynı telefondan nasıl 2 WhatsApp kullanabileceğinizi göstermek istiyorum.

Aynı Telefonda 2 WhatsApp Kullanma

WhatsApp ı kişisel ve iş telefonlarımızdan pek çok kişi aktif olarak kullanmaktadır. 2 telefon taşımak istemeyen ve 2 farklı numarayı da tek telefondan WhatsApp ile kullanmak isteyen kişiler çeşitli zorluklar yaşamaktadır. Bu durumu size daha fazla yaşatmamak için aynı telefondan 2 WhatApp hesabını nasıl kullanacağınızı göstermek istiyorum.

Öncelikle aynı telefona 2 WhatsApp hesabı açmak için 2 farklı numara sahip olmanız gerekiyor. Daha sonra 2 farklı yol ile çift WhatsApp kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerden birincisi; “Misafir Kullanıcı Modu.” Android telefon kullanıcıları hesap ayarlarına gidip yeni bir hesap oluştur sekmesi ile misafir kullanıcı oluşturabilir. Oluşan yeni hesaba yeni bir de mail adresi açmak gerekmektedir. Yeni mail adresi ile birlikte de yeni bir Google Play hesabı açılıp daha sonra “Misafir Hesap” ile kullanmak istediğimiz programlarını indirebiliriz. Böylelikle WhatsApp ı indirip kurarak aynı telefonda 2 WhatsApp hesabı kullanabiliriz.

Aynı telefondan 2 WhatsApp hesabı kullanmak için bir başka yöntem de bir program aracılığı ile yapılabiliyor. “Parallel Space” ile tefonunuzda başka bir hesap açma gereksinimi gütmeden istediğiniz programları yada oyunların ikincisini indirip yeni hesaplar açabilirsiniz. Parallel Space uygulaması Google Play üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebiliyor. Herhangi bir üyelik gerekmeden indirilip kurulan Parallel Space ile istediğiniz tüm uygulamaların ikincilerini telefonunuza indirebilir ve aynı telefondan 2 WhasApp kullanabilirsiniz. Beni okuduğunuz için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın