Yandex Reklamlarını Kullanmak Mantıklı Mı?

Yandex, Türkiye’de önde gelen arama motorlarından biridir ve aynı zamanda bir reklam platformu olarak da hizmet vermektedir.

Yandex Reklamları, işletmelerin hedeflediği reklam kampanyaları için etkili bir seçenek olabilir. Ancak, Yandex reklamlarının kullanılmasının mantıklı olup olmadığına dair kesin bir yanıt vermek birçok faktöre bağlıdır.

Yandex reklamları kullanmanın mantıklı olup olmadığı aşağıdaki kriterlere bağlı olacaktır:

 • Ürün veya hizmetinizin hedef kitlesi
 • Bölgesel pazarlama stratejileri
 • Rekabet seviyesi
 • Reklam bütçesi
 • Hedeflenen reklam sonuçları

Siz de Yandex reklamlarının işletmenize uygun olup olmadığını belirlemek için yukarıda kriterleri dikkate alabilirsiniz. Ancak Yandex arama motorunun Türkiye’deki kullanıcı sayısına göz atacak olursak bu platformun etkili bir reklam aracı olduğunu ifade edebiliriz.

Yandex Reklam Modelleri Nelerdir?

Dijital reklamcılığa yeni bir soluk getiren Yandex reklamları, farklı modellere sahiptir. İşletmelere yardımcı olacak önemli reklam modelleri aşağıdaki gibidir:

 • Branded Pop-Up Pins Reklamları
 • Cursor Model Reklamları
 • Custom Category Reklamları
 • Digital Billboard Reklamları
 • Zero Speed Banner Reklamları
 • Ads On Route Reklamları

Yandex reklamları hem fiziki mağazası olan işletmeler için hem de dijital girişimciler için etkili bir imkan sunacaktır. Bu platformun aynı zamanda navigasyon odaklı potansiyeli de dikkat çekicidir.

Yandex harita kaydı çalışmaları olması, işletme adreslerini pek çok kişinin önüne çıkaran bir fırsat sunar. Dolayısıyla Google haritalama ve apple harita konum ekleme gibi servisler kadar başarılı bir reklam çalışması olarak değerlendirilmektedir.

Yandex Reklamları Nasıl Çalışır?

Yandex Reklamları, Google Ads gibi diğer reklam platformlarına benzer şekilde çalışır ve arama motoru sonuçları sayfasında ücretli reklamlar yayınlar.

Yandex Reklamları, çeşitli reklam türleri sunar, örneğin arama reklamları, görüntülü reklamlar ve videolu reklamlar gibi. Ayrıca, Yandex reklamlarının kullanıcı dostu bir arayüzü vardır ve reklam kampanyalarınızın performansını izlemenizi sağlayan analitik araçlar ile performansınızı artırır.

Yandex Reklamları, işletme hedefleri ve marka gücü yükseltmek için etkili bir seçenek olacaktır. Ancak, reklam bütçeniz, hedef kitleniz ve hedeflediğiniz reklam sonuçları gibi faktörleri dikkate alarak, bu platformun size uygun bir seçenek olup olmadığına karar vermeniz önemlidir.

Uzun Süreli Müşteri İlişkileri Kurun!

Siz de işletmenizin müşterilerine daha iyi hizmet sunmak ve onların ihtiyaçlarını daha kolay karşılamak istemez misiniz? Reaktif Dijital, tam da bu ihtiyacınızı karşılayacak çözümler sunuyor. İşletmeniz için harika dijital pazarlama hizmetlerinden yararlanarak müşterilerinizin memnuniyetini arttırabilir ve müşteri sadakatini sağlayabilirsiniz. İşletmenizi büyütmek için hemen Reaktif Dijital ile iletişime geçin. Böylece müşterilerinizle daha kolay bir iletişim kurmanın keyfini çıkarın.

Müşterilerinizin sizinle buluşması, konumlarınızı ziyaret etmeleri veya size ulaşmaları artık çok daha kolay. Reaktif dijital whatsappta konum ekleme özelliği sayesinde, işletmenizin bulunduğu konumu müşterilerinizle paylaşabilirsiniz. Böylece, müşterilerinizin size daha kolay ulaşmalarına yardımcı olurken, onların zaman ve enerji kaybetmelerini de engellemiş olursunuz.

Bir cevap yazın