Kendine Yatırım Yapmak

            “Bu yazı kesinlikle bir yatırım tavsiyesidir.” Yatırım yapmak, şu an elimizdeki imkanlarla gelecek için fırsat yaratmaktır. Geçtiğimiz dönemlerde insanların kısa yoldan zengin olmak için çeşitli işler yaptıklarına hepimiz şahit olmuşuzdur. Bazıları istediklerini elde ediyor, bazıları ise hayal kırıklığıyla baş başa kalıyor. Şu an bilinçlenen insan sayısında benim gördüğüm kadarıyla yüksek bir atış oranı bulunmakta. İnsanlar elindeki parayı inandıkları ve güvendikleri yerlere yatırarak ilerisi için güzel bir gelecek hayali ile yatırım yapıyor. Bu yatırımlarını sosyal medya üzerinden anlatmaya kalktıklarında ise en başta bu bir yatırım tavsiyesi değildir diyorlar çünkü ülkemizdeki kanunlara göre yatırım tavsiyesi vermek suçtur. Bu yasaya karşın ben size %100 kazanacağınız bir yatırım tavsiyesi vermek istiyorum.

En güzel ve size en çok kazandıracak yatırım “kendinize yatırımdır.” Her ne iş yapıyorsanız yada neyle uğraşıyorsanız uğraşın, maddi düzeyiniz ne olursa olsun en iyi yatırım kendinize yatırımdır. Para kazanmak için beynimizi kullanmamız bize en kolay ve en çok para kazanma yollarını gösterebilir. Yada bir şeyle uğraşıyorsanız ve onu yapmanın kolay  bir yolunu bulabilirseniz bu sizi çok ileri taşıyabilir. Kısaca kendimize yatırım yapmak hayatta alacağımız en güzel yatırım tavsiyesidir.

Kendimden bahsedecek olursam, sizlere örnek vermek gerekirse; kendime yatırım yapmayı hiç kesmeden yıllardır çalışıyorum. Gerek beyinsel gerekse bedensel işlerde çalıştım. Ama hiç bir zaman bunları kalıcı bir iş olarak görmedim. Çünkü kendi sınırlarımı ve yapabileceklerimi çok iyi biliyorum ve bu işler benim hayatım boyunca yapmak istedim şeyler değil. Her işi öğrenmeye çalıştım. Yeni çıkan bir teknolojiyi hemen öğrenmeye çalıştım.Popüler olan yada olacak her uygulamayı kullandım. Gerek tarih gerek coğrafya gerekse matematik her dalda genel kültür elde etmeye çalıştım. Çevremdeki insanlarda kendimi karşılaştırdığımda kendimde eksik gördüğüm her şeyi geliştirmeye çalıştım ve halen çalışıyorum.

Kendimize yatırım yapmanın yaşı, maddi geliri, ve konumu olmadığına inanıyorum. Youtube ye girip başarı hikayeleri yada girişimcilik ile videoları izlerseniz insanların hangi durumlar içinde olduklarını ve bunu nasıl aştıklarını anlattıkları hayat hikayelerine denk gelebilirsiniz. Bu videolardaki insanlarla benim aramda bir fark olduğunu düşünmüyorum. Onlar yapabildiyse bende yaparım diyorum ve aklımdaki her şeyi denemeye çalışıyorum. Bence insanlar kendi hayat çizgilerini kendi çizer. Yapabileceklerimizin bir sınırı olduğunu düşünmüyorum. Bu yüzden kendimizi oldukça geliştirmeliyiz. Her fırsata açık olmalıyız. Kendimize yatırım yaparak geleceğimiz için büyük fırsatlar yakalamaya çalışmalıyız. Bu günlük diyeceklerimde bunlar. Beni okuduğunuz için teşekkür ederim. 

Bir cevap yazın