Kiralık İskele Sistemleri

İskele sistemleri: büyük ve küçük ölçekli inşaat işlerinde, restorasyonlarda, dış cephe işlemlerinde sıkça kullanılmaktadır. Sadece konut inşaatlarında değiş, enerji tesislerin de dahi kullanılan iskele sistemleri personellerin işini oldukça kolaylaştırmaktadır. Enerji tesislerin yanı sıra, endüstriyel binalarda ve sıhhi tesislerde de kullanımları mevcuttur.

İhtiyaca göre iskele çeşitleri farklılık göstermektedir. İhtiyacınıza uygun olan iskele sistemi çeşidini kale iskele projeye uygun olarak hazırlıyor ve kuruyor. Kiralık iskele hızlı bir şekilde projeye uygun hazırlanır, kurulur. Cephe iskele montajı ve demontajı oldukça kolaydır.

Özellikle yüksekte yapılan işler için hayatı oldukça kolaylaştıran iskele sistemlerinin, güvenlik açısından Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’ne uygun yapılması gerekmektedir. Kale iskele bu hususa oldukça önem vermekte ve sistemlerini harfiyen yönetmeliğe uygun hazırlamaktadır.

İskele kiralamak, satın almaya göre çok daha uygun, ekonomik ve az külfetli bir faaliyettir. Uzun soluklu işler için satın alma yapılmak istenebilir lakin bu oldukça masraflı ve külfetli olacaktır. Zira satın alınan iskelenin toplanıp depolanması ve depolanacak yerin depolamaya uygun bir yer olması gerekmektedir. Depoladığınız yerde kullanmadığınız ve uzun süre kapalı tuttuğunuz iskeleler deforme olabilir ve size ilerleyen süreçlerde ekstra masraflar çıkarabilir. Kiralık iskelede ise böyle bir sorunla karşılaşma olasılığınız oldukça düşüktür.

Kiralama ile satın alma arasındaki farklılıklara baktığımızda kiralamanın birçok yönden satın almaya nazaran avantajlı olduğunu görmeniz mümkündür. Kiralık iskele sistemlerinin  avantajlarına değinmek gerekirse kısaca şöyle özetleyebiliriz:

  • satın almaya göre daha az maliyetlidir.
  • Satın alma durumunda karşınıza çıkacak olan vergiden kurtulmuş oluyorsunuz.
  • Kiralık iskele sitemleri can güvenliğine uygun olarak ince elenip sık dokunarak kurulmaktadır.
  • Kiralık iskele sistemleri personelin rahat çalışmasına olanak sağlar, verimliliğin en üste çıkmasını sağlar.
  • Kenar koruma sistemleri sayesinde hem şantiye alanının hem de çevre alanların güvenliğinin korunmasında etkilidir. Can kayıplarının ve  yaralanmaların engellenmesi açısından oldukça güvenlikli olduğu söylenebilir.

Avantajlarından da gördüğümüz üzere, iskele kiralama sisteminin ihtiyaçlara kolay cevap verebilen ve insanların işini oldukça kolaylaştıran yapılar olduklarını görmekteyiz.

Bir cevap yazın