Hayatınızı Kolaylaştıracak Davranışlar

Hayat zor.Doğuyoruz, konuşmayı ve yürümeyi öğreniyoruz ve büyüyoruz.Daha sonra iyi yada kötü hayata atılıyoruz.Ölene kadar sevdiklerimizi ve kendimizi idame ettirmeye çalışıyoruz.Bu yolda sizi biraz olsun rahatlatacak kendinize yön vermenizi sağlayacak bazı noktaları anlatmaya çalışacağım.

1)Küçük yaşlarda kendinize yatırım yapın

Benim beceremediğim, beceren arkadaşlarımın şu an hayatlarının baharını yaşadığı bir şey olan kendine yatırım kişi için en önemli meseledir.Genç yaşlarda ilerde  yapmak istediğiniz şeyle ilgili kendimizi geliştirmeliyiz.Futbolcu olmak istiyorsak genç takımlara katılıp çalışmaya başlamalıyız.Müzisyen olmak istiyorsak bir enstürman çalmaya başlayabiliriz.Bunun gibi küçük adımların ilerde bize sağlayacağı faydaları artırmalıyız.

2)Yabancı Dil Öğrenin

Anadilimiz dışında bir yada imkan varsa ikinci bir dil öğrenmeliyiz.Dünya çok büyük ve bizde bu dünyada söz sahibi olmak için diğer insanlarla iletişimimizin gelişmiş oması gerekir.Ne kadar dil bilirsek dünya ile iletişimimizi o kadar büyütürüz.

3)Küçük Küçük Yatırım Yapmalısınız

Para şeklini değiştirse bile insanoğlu var olduğu sürece etkisini kaybetmeyecektir.Yaşamımızın her anında paraya olan bağlılığımız devam edecektir.70-30 kuralını ne kadar uygulayabilsek hayatta paraya ihtiyacımız olduğunda o kadar rahat olabiliriz.Peki nedir bu 70-30 kuralı?Kazandığımız paranın %70 ini harcayıp %30 unu biriktirmek.Ekonomistlerin uygulamamızı istediği bu kural bize hayatta büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

4)Lüx Tüketimden Vazgeçin

Halkımızda pahalı olan her şey kalitelidir diye bir algı var.Bu son derece yanlış bir düşüncedir.Pahalı diye kaliteli değildir.Markasından dolayı kalitelidir.İhtiyacınız olan ürünün piyasada daha uygunu var mı diye araştırmadan hemen almayın.Daha uygun fiyata mutlaka vardır.Kalitesi de size uygun olandır.Kendinize uygun olanı seçerek daha sonra alabilirsiniz.

5)Daha Erken Saatte Uyanın

Gün 24 saat.8 saat uyku ve  2 saat diğer ihtiyaçlar çıkınca  14 saat kaldı.9 saat çalıştığınızı düşünürsek geriye 5 saat kendinize kalıyor.Uyku saatlerinizde feragat ederek kendinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz.İlk başlarda zor gelen bu davranışın alıştıktan sonra eminim ki faydasını göreceksiniz.

Kendimce insanın daha rahat bir hayat sürdürmesi için kazanması gereken davranışları anlatmaya çalıştım.Umarım faydalı olmuşumdur.Beni okuduğunuz için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.