İlham Veren Futbol Hikayeleri

Futbol tüm dünyanın en sevilen sporlarından bir tanesi. Peki futbolun en ilgi çekici hayat hikayeleri neler? Bu konuda detayları sizlere sunuyoruz.

Yazımız içerisinde ilham veren futbolcu hikayelerini şimdi okuyabilirsiniz.

Alexis Sanchez

Şili’nin kırsal bölgelerinde büyüyen Alexis Sanchez, çok küçük yaşlardan itibaren ailesi tarafından çalışmaya zorlandı. Zor koşullara rağmen Club Arauco’nun alt yapısından gelen teklifle hayatı tamamen değişti.

Cristiano Ronaldo

Portekizli süperstar Cristiano Ronaldo yardım işleriyle sürekli adından söz ettiriyor. Portekiz’in fakir mahallelerinde doğan ünlü oyuncu özellikle aksanı nedeniyle insanlar tarafından hor görülüyordu. Babası tarafından her gün antrenmana giden ünlü oyuncunun kariyeri Sporting’e gitmesiyle tamamen değişti.

Leo Messi

Barcelonalı yıldız Lionel Messi’nin kariyeri de oldukça ilgin. Büyüme hormonu eksikliği yaşayan ünlü oyuncu sportif direktör Carlex Rexach’ın dikkatini çekti. Kulüple yapılan anlaşma ile Messi’nin tedavi masrafları karşılandı. Böylece Messi’nin Barça altyapısına girişinin önü açıldı.

Victor Moses

Victor Moses henüz 11 yaşındayken, ailesini kaybetti. Daha sonra akrabalarının topladığı parayla İngiltere’ye sığınmacı olarak gönderildi. Ünlü oyuncu daha sonra kısa süre içinde Crystal Palace scout ekibi tarafından keşfedildi. Böylece futbol hayatı da başlamış oldu.

Charlie Austin

Charlie Austin kariyerinin ilk döneminde amatör liglerde oynarken inşaat işçisi olarak çalışıyordu. İnşaat işçisi olarak Kintbury Rangers ve Hungerford Town’da top oynayan ünlü oyuncu daha sonra QPR’ın en önemli futbolcuları arasında bulunuyor.

Pele

1940 yılında Brezilya’da doğan Pele çiftçi bir ailenin çocuğu olarak hayatını sürdürüyordu. Brezilyalı Pele, sokaklarda ayakkabı boyacılığı yaparak ailesine destek oluyordu. 11 yaşındayken Waldemar de Brito tarafından keşfedilen Pele, Santos’un altyapına katıldı. Böylece bir efsanenin futbol serüveni de başlamış oldu. Pele bu hikayede kariyerine birçok başarı sığdırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.